Szkolenie w EKO PRALNI2013-04-24  
Szkolenie w EKO PRALNI w Kleczewie 

Wyjazd na szkolenie do Eko pralni w Kleczewie odbył się 18 i 19 stycznia. Na początku pojechaliśmy do ZAZ u w Posadzie, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w pokojach. Po zapoznaniu się z Zaz-em jego działami oraz zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się do Kluczewa. 
W Eko pralni pan Tomasz omówił zasady działania oraz przedstawił sprzęty niezbędne do prowadzenia pralni, czyli: pralkę, suszarkę, stół detaszerski, magiel. żelazko oraz manekin do suszenia i prasowania garniturów i płaszczy.
W pierwszy dzień segregowaliśmy brudne pranie oraz wkładaliśmy je do pralki oraz rozwieszaliśmy wypraną odzież. W ten dzień pracowaliśmy do godziny 17.00 poczym udaliśmy się na kolację i na nocleg. 
Następnego dnia po śniadaniu pożegnaliśmy się z Zazem oraz pojechaliśmy na dalszą część szkolenia do Eko pralni . Pierwszą czynnością jaką tego dnia wykonaliśmy było maglowanie ręczników do naczyń oraz obrusów . Następnie na przemysłowym żelazku prasowaliśmy stroje z zakładu rzeźniczego oraz ręczniki kąpielowe. W wolnej chwili przygotowaliśmy kolejne rzeczy do prania - spodnie i marynarki oraz obrusy. Sprawdziliśmy czy w kieszeniach nie ma jakiś niespodzianek np. chusteczek, czy pieniędzy . Kolejną czynnością było odplamianie zabrudzeń na stole detaszerskim przy użyciu płynów odplamiających. 
Na koniec pracownicy Eko pralni zademonstrowali nam manekin susząco- prasujący oraz   prasowanie spodni do garnituru . Na tym zakończyliśmy szkolenie. Podziękowaliśmy panu Tomaszowi i pani Agacie oraz ich podopiecznym, którzy są pracownikami pralni za możliwość przyuczenia się oraz za mile spędzony czas , po czym udaliśmy się w podróż do domu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z przebytego szkolenia . Teraz czekamy na otwarcie naszej pralni. 

pracownia : papieru czerpanego